Maminka Adéla inspiruje: "Vášeň a plnění snů v podobě pečení makronek"

Ahoj, jmenuji se Adéla a za pár týdnů mi bude 33. Jsem manželka a máma dvou dětí. Syna Robinka, kterému budou 4 roky a dcery Ellinky, které jsou 2.  Myslím, že každá z nás si vzpomene na období lockdownu, kdy se dalo jít ven jen někam do lesa daleko od lidí. My jako mámy s dětmi jsme tohle období měly opravdu neskutečně těžké a já doufám a věřím, že už nás snad nic takového nečeká. Vzpomínám si na to zoufalství, beznaděj a pocit, že nic už nebude jako dřív. 

 
Uvnitř sebe jsem cítila neskutečnou úzkost. Pár let na rodičovské dovolené jsem už měla za sebou a věděla jsem, že pokud svoje myšlenky nezaměstnám něčím jiným, zblázním se. A tak jsem při projíždění youtube zahlédla video s receptem na makronky. Ani nevím co mě to napadlo, pečení moc nedám a už vůbec ne takového francouzského dezertu jako jsou makronky. Občas se říká, že je to " gró " cukrářů. Nevím. Mě se honilo hlavou, že to zkusím, že na tom nemůže nic být. Ano, o pár měsíců později se tomu směji. 
 
 
Nastudovala jsem ,co se dalo, nakoupila vybavení, suroviny a začala moje cesta... Byl to opravdu pokus omyl, chvíli se dařilo a pak zase ne, ale neodradilo mě to. Chtěla jsem je umět upéct a hlavně jsem chtěla bořit mýty o tom, že to jsou jen předražené pusinky. Snažila jsem se na sobě makat, absolvovala jsem různé kurzy a chtěla se o to podělit s více lidmi. Chtěla jsem více lidem předat své odhodlání, mít takovou svou virtuální galerii a motivaci. 
 
 
 
Společně s manželem jsme vymysleli název. Přála jsem si, aby název odrážel to, co mě na mou cestu poslalo, to že i s dětmi za zády se to dá a pokud člověk chce, nic není nemožné. Vznikl název makronky Roell. Roell odráží jména mých dětí tedy RObin a ELLa. V logu mám korunku, aby název evokoval royal tedy královský. Zatím jsem jen malá princezna v celé té makronkové říši, věřím ale, že jednou budu královna. 
 
Stále se snažím na sobě makat, být stále lepší a lepší. Ohlasy na moje makronky jsou něco, co mě hřeje u srdce a vím, že to má smysl. Pečení makronek mě navrátilo k sobě samé, k tomu, kdo jsem já, čeho chci docílit jen já sama za sebe. 
Často odpovídám na dotazy typu, jak se dá stíhat pečení makronek, protože to není jako péct bábovku, domácnost a děti. Samozřejmě špatně a nikdy nebudu 100%. Snažím se v tom ale najít balanc a nějak nám to funguje. A pokud je toho přes příliš, umím si říct dost, a prostě si dám od pečení pauzu, je to koníček, kde jsem svým pánem, ale zároveň jsem si vědomá toho, že děti mám malé jen chvilku a je nutné si to užít. Nedělám to na sílu, snažím se, aby to pro mne bylo odreagování. 
 
 
Z mé instagramové galerie se stalo trochu něco víc, než jen obrázky. Vedu ho ve více osobní rovině a zároveň se jeho prostřednictvím snažím ostatním, kdo taktéž propadli pečení makronek pomoci a tu cestu za dokonalými makronkami jim usnadnit. Ono to totiž není jen tak a občas mám dojem, že i konstelace hvězd je ovlivňuje. Já jsem ale opravdu cílevědomý člověk a pokud něco chci, tak za tím jdu a vždy se snažím přijít na to, co se stalo a proč to nevyšlo. 
 
 
Díky makronkám jsem také poznala neskutečně moc skvělých a inspirativních lidí. Otevírají mi dveře a umožňují prožít věci, které bych jinak nezažila. 
Tenhle můj koníček mě neskutečně baví a vyplňuje něco, co mi v mateřství chybělo. Každá totiž občas známe ten pocit izolace, samoty a stereotypu. Tohle moje spojení se světem mě skutečně naplňuje. 
 
V tuto chvíli to budou skoro dva roky, co peču makronky. Uvidíme kam až to dotáhnu, já ale věřím, že o mě ještě uslyšíte.
 
Nezapomeňte, že i cesta je cíl a obzvlášť v téhle době jsou sny strašně důležité. 
 
S láskou napsala Adéla (makronky_roell)
 
 

HLEDÁME MAMINKY S PŘÍBĚHEM!

Inspirujte a motivujte ostatní maminky svým zajímavým příběhem. Hledáme maminky, které by se rády podělily o své zkušenosti, tipy a příběhy. Vaše příběhy budeme pravidelně sdílet na našem novém Babydeco BLOGU a také na našem Instagramu.

Kontaktujte nás na info@babydeco.cz nebo do zprávy na našem Babydeco Instagramu. Budeme se na Vaše zprávy těšit!

S láskou,

Vaše Babydeco 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení