Maminka Dita inspiruje: Co opravdu potřebuje vaše miminko?

Znáte ty vtipné obrázky Instagram vs Realita? Bez nadsázky se toto stane s Vaším bydlením. Není to myšleno nijak špatně, ale naše představy dokonalého designového doma se diametrálně odlišují od představ a potřeb našich dětí. 

Naštěstí můžeme najít vkusné vybavení pro miminka!

MUST HAVE pro kojence

V prvních měsících miminko opravdu potřebuje nejvíce mámu. A mamince pomůže zavinovačka (doporučuji mít připraveny alespoň 2-3, protože jedna bude vesměs vždy v pračce :) ) a společný začátek usnadní hnízdečko pro miminka. Miminka jsou v děloze zvyklá na těsný prostor a cítí se tak bezpečně. A pak najednou přijdou do toho velikého světa kolem nás. Všimli jste si, že vašemu miminku občas tzv. vystřelí ruce nahoru? Je to jeden z prvních reflexů, říká se mu Moroův reflex a miminko se zjednodušeně řečeno vyleká, že padá popř. se lekne hlasitého zvuku. Je to žádoucí část vývoje a vymizí většinou do 4 měsíce. Pokud máte doma prostor, tak neprohloupíte také koupí závěsné kolébky. Děti maji pohupování rády a možná vám houpačka ušetří pár prochozených kilometrů s kočárkem :) 

Šestinedělí uteče jako voda a na jeho konci už pomalu ale jistě bude zvídavý tvoreček, který se učí zaostřit a za pár dalších týdnů to bude zvědavec, který chce trávit hodiny a hodiny na bříšku. Potřebuje proto pořádnou hrací deku.

Pokud toužíte po výzdobě pokojíčku určitě přijdou vhod černobílé nálepky na zeď a na noční krmení a přebalování malá lampička. 

Co rozhodně zaujme a vám dopřeje pár minut spánku navíc je kolotoč nad postýlku. Okolo 3-4 měsíce jsou děti schopny na něj zaostřit, takže ho můžete klidně pořídit až později. 

Všímavé mamince jistě neuniklo, že stále nepíšu o mantinelu do postýlky. Ten také doporučuji pořídit později, až se miminko umí samo přetáčet a je dostatečně zpevněné v poloze na bříšku. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá - jde o bezpečnost vašeho miminka. Nikdy nevíte, kdy se váš drobeček poprvé přetočí (mému synovi se to povedlo už v 6 týdnech). Miminko, které se neumí přetáčet tam a zpět by pak mohlo hlavičku zabořit do mantinelu a ztížilo by mu to dýchání. Pokud na mantinelu přesto trváte, tak ze začátku vybírejte ty ploché lněné nebo bavlněné. Naopak jak poroste, tak doporučuji copánkový mantinel. Pomůže nejen v postýlce, ale zabrání kutálení ve velké posteli a “poroste” s vašim drobečkem. 

 Čím víc děti rostou, tím více prostoru ve vaší domácnosti budou zabírat :) 

Pro malé neposedy, kteří už lezou po čtyřech a umí sedět bude skvělým místem k objevování hnízdečko junior popřípadě sedací vak. Budou to jejich první velké překážky, které musí překonat. Bude je to náramně bavit, budou pracovat na hrubé motorice a vy budete mít tolik potřebné minuty klidu na vypití své kávy! 

 

Období kojence končí v roce a 1. ROK je opravdu zlomový. Chcete tipy co pořídit k prvním narozeninám? Já myslím, že ano, tak já se zase ozvu! 

S láskou pro vás napsala Dita Vysoudilová (@vysoudilovadita)

 
 
 

HLEDÁME MAMINKY S PŘÍBĚHEM!

Inspirujte a motivujte ostatní maminky svým zajímavým příběhem. Hledáme maminky, které by se rády podělily o své zkušenosti, tipy a příběhy. Vaše příběhy budeme pravidelně sdílet na našem novém Babydeco BLOGU a také na našem Instagramu.

Kontaktujte nás na info@babydeco.cz nebo do zprávy na našem Babydeco Instagramu. Budeme se na Vaše zprávy těšit!

S láskou,

Vaše Babydeco

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení