Nový rok - nové zábavné hraní

Hrají si Vaše děti často na doktora, paní učitelku nebo na baletku či pana policistu? Dramatické hraní často děti na hodiny zabaví a může Vaším dětem velmi pomoci, zejména dětem v předškolním věku, kdy se mohou naučit základní životní praktiky. Ať už Vaše děti preferují hru na prodavačku nebo uklízečku, všechny tyto hry jim rozhodně pomohou v rozvoji osobnosti.

Kromě mnoho sociálních a emocionálních přínosů, dramatická hra může být také skvělá pro:

1) Vytrvalost a pozornost: děti většinou nevydrží dělat jednu činnost příliš dlouho. Ale pokud se jedná o dramatickou hru, kde hrají nějakou důležitou roli, vydrží si hrát mnohem déle a rozvíjí se tak doba, kterou udrží svou pozornost při jedné činnosti.

2) Verbální komunikace: děti si mimo jiné mohou velmi zlepšit jejich komunikativní schopnosti, zejména, pokud hru hrají také s dospělým člověkem, maminkou, tatínkem, tetou, strejdou, babičkou či dědečkem. Na hru si většinou hrají formálním způsobem a velmi rychle pochytí slova, která uslyší v okolí. 

3) Chování při různých situacích: děti se naučí, jak se při daných situacích, ať už v obchodě nebo třeba u lékaře, nejlépe chovat. Budou předem připraveni na situace v reálném životě. O to více pokud jim k tomu dají rodiče během hrají ještě trochu teorie a objasnění. 

 

Zde pro Vás máme pár tipů na tématické hraní:

1) Hra na obchod: pro děti bude větší motivace se naučit počítat nebo procvičit počty a samozřejmě také celkové chování v obchodě a pochycení názvů potravin.

Ať už se jedná o hraní na obchod nebo třeba na doktora, pořiďte dětem pohodlné sezení, kde mohou krásně prodávat nebo ordinovat :-) Mrkněte se, co máme u nás v Babydeco v nabídce.

2) Hra na cukrárnu a pečení: to baví mnoho dětí ze všeho nejvíce! Děti si procvičí zručnost a pokud jim maminky nebo babičky dovolí, mohou nějakou tu dobrůtku také vyzkoušet. 

3) Hra na narozeniny: chodí Vaše děti rádi na narozeniny nebo je samy slaví? Nemusí čekat, mohou si na narozeninovou oslavu zahrát kdykoliv. Příprava pozvánek, her pro děti a organizace mohou děti zabavit a uvědomit si, že celá příprava oslavy nemusí být zase taková hračka, jak se na první pohled zdá. 

Během hraní na narozeninách skvěle zabaví houpačky, suché bazénky a pěnové překážkové dráhy s bazénkem.

4) Hra na maminku: holčičky milují hraní na maminku, někdy jim stačí pouze krásná panenka a kočárek, který využijí jak uvnitř, tak venku. Koukněte se na naše nádherné proutěné Babydeco kočárky.

5) Hra na baletku: která holčička by nechtěla být baletkou! Tato hra je skvělá aktivita, jak děti udržet přes den více v pohybu. Mnohem lépe se ale přeci tancuje v krásném baletním úboru, který máme nyní v nabídce na Babydeco stránkách - a dokonce i ve více barvách 

5) Hra na hasiče nebo autoservis: to je něco pro kluky! Nejvíce je tyto aktivity budou bavit s tatínkem, strejdou nebo dědečkem. 

 

Vyzkoušejte s novým rokem jednu z těchto zábavných her, jsme si jisti, že s nimi u dětí budete mít úspěch.

Přejeme Vám jen to nejlepší do nového roku 2022!

S láskou,

Vaše Babydeco

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení